Państwo policyjne w praktyce: kobieta wynoszona głową dół, ze skutymi rękoma z tyłu w centrum Warszawy bo protestowała

Internauci ujawnili szokujący film, na którym widać, jak policjanci niosą kobietę z rękoma skutymi kajdankami z tyłu w samym centrum Warszawy. Jej groźne przestępstwo polegało na tym, że korzystała ze swoich obywatelskich praw i protestowała m.in. przeciwko pedofilii w kościele.

Kobieta niesiona była głową w dół. Tymczasemp policjanci mogą stosować wymienione środki przymusu bezpośredniego jedynie w takim zakresie, aby osiągnąć efekt w postaci podporządkowania się wydanym poleceniom.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Przy użyciu środków przymusu bezpośredniego funkcjonariusz powinien się kierować zasadą minimalizacji skutków oraz dostosowywać odpowiedni środek przymusu do zaistniałej sytuacji. Zasada minimalizacji skutków polega na tym, że policjant powinien stosować środki w taki sposób, aby osiągnięcie celu w postaci podporządkowania się wydanym poleceniem spowodowało możliwie jak najmniejszą dolegliwość osobie wobec której danego środka użyto.

Skąd więc ta nadgorliwość policji?