18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieSzokujące! Waszczykowski demaskuje rządowe bajki o tanim gazie z Ameryki

Szokujące! Waszczykowski demaskuje rządowe bajki o tanim gazie z Ameryki

W rozmowie z rosyjską agencją informacyjną RIA Nowosti minister Witold Waszczykowski przyznał, że amerykański gaz jest zbyt drogi.

W niedzielę wieczorem ukazał się wywiad rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Nowosti z szefem polskiej dyplomacji. Waszczykowski zapewniał m.in., że kilkutysięczny amerykański kontyngent nie może stanowić dla Rosji zagrożenia, bo jego znaczenie militarne jest… czysto symboliczne.

Reklamy

Jednak jednym z głównych tematów rozmowy były kwestie dostaw gazu do Polski. Waszczykowski stwierdził, że Polska zamierza importować gaz ziemny z USA, ale tylko jeśli jego cena będzie konkurencyjna w stosunku do innych źródeł, np. Kataru i Rosji. Zaznaczył przy tym, że jak na razie ta cena jest „znacznie wyższa”. To dość zaskakujące wyznanie, bo jeszcze w maju wiceprezes PGNiG sugerował, że gaz z USA jest tańszy od tego z Rosji. Jak przypomina Wirtualna Polska, podczas wizyty Donalda Trumpa i szczytu Trójmorza zarówno prezydent Duda, jak i politycy PiS przekonywali, że Polska i chce się stać „hubem” dla amerykańskiego gazu w Europie. Teraz MSZ nie odpowiada na pytanie WP w tej sprawie.

Źródło: WP

Musisz o tym wiedzieć!