Historyczne dno TVP. Tak źle nie było nigdy

Liderem oglądalności rynku telewizyjnego w sierpniu wśród wszystkich widzów był Polsat – podały Wirtualne Media. Ratingowymi hitami miesiąca okazały się serial „M jak miłość” oraz mecze ME w siatkówce.

Średni dobowy udział Polsatu względem sierpnia 2016 roku zmniejszył się o 1,89 proc. i wyniósł 10,41 proc. – wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl. Nie zmienia to jednak faktu, że to Polsat jest liderem. Z trzeciego na drugie miejsce awansował TVN, którego udział jednak zmniejszył się o 5,78 proc. do 8,96 proc. Na ostatnią lokatę podium spadła TVP1. Jej wynik w porównaniu do sierpnia 2016 roku zmalał o 19,85 proc. do 8,44 proc.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Największą widownię w sierpniu br. zgromadził obyczajowy serial “M jak miłość”, którego odcinek z 29 sierpnia oglądało 4,82 mln widzów, co przełożyło się na 34,22 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów. Drugie miejsce zajął mecz otwarcia Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn pomiędzy Polską, a Serbią, który odbył się w zeszły czwartek. W Polsacie oglądało go średnio 3,03 mln osób, a udział stacji w tym czasie wyniósł 22,36 proc. Na trzecim miejscu znalazł się siatkarski mecz Estonia-Polska, który odbył się 28 sierpnia. W Polsacie obejrzało go 2,97 mln widzów, czyli 20,89 proc. udziału.

Najchętniej oglądanym programem informacyjnym w zeszłym miesiącu były “Fakty” TVN, które 28 sierpnia obejrzało 2,91 mln widzów (26,91 proc. udziału). Była to piąta topowa pozycja programowa w rankingu. Z kolei konkurencyjne “Wiadomości” TVP1 zgromadziły 2,56 mln widzów (emisja 20 sierpnia; 12. pozycja).

A my tylko delikatnie zwracamy uwagę, że gdyby nie telenowela “M jak miłość” pozycja TVP byłaby jeszcze niższa.

Źródło: Wirtualnemedia.pl