Przed meczem polskiej reprezentacji w Kopenhadze doszło do brutalnej akcji policji wobec polskiego pseudokibica. Na nagraniu, które obiegło internet, widać duńskiego policjanta przygniatającego Polaka i bijącego go pałką o głowie. Interweniować w tej sprawie chciał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, zaś TVP zareagowało oburzeniem. Teraz okazuje się, że zatrzymany nie ma czystej kartoteki.

Działania duńskiej policji były odpowiedzią na wcześniejszą agresję kibica wobec mundurowych. Grzegorz H. odbywa teraz w Danii karę 26 dni pozbawienia wolności. TVP informacje o nim podawała w czasie największej oglądalności, natomiast w internecie ruszyła już zbiórka na pomoc prawną.

Teraz Fakt podaje jednak szczegóły na temat tożsamości pseudokibica.

Reklamy

Grzegorz H. ma na ramieniu wytatuowany portret Adolfa Hitlera, a na plecach dwie swastyki. Ma je też na ramieniu i piersi. Na plecach ma wytatuowane motto nazistów z SS: “Meine Ehre heißt Treue”, co oznacza “Moim honorem jest wierność”. Pod niektórymi jego zdjęciami pojawia się natomiast podpis “828”, czyli liczba używana przez neonazistowską organizację “Krew i honor”. Grzegorz H. od lat jest znany w środowisku gdańskich skinheadów.

Już w przeszłości był skazywany za brutalne pobicia i kradzieże. W 2001 roku Sąd Rejonowy w Sopocie skazał go na cztery i pół roku więzienia za napaść na młodego chłopaka, którego wg. relacji mediów z 2001 roku “uderzał w głowę, kopał po całym ciele, ukradł telefon”. Kilka lat później człowiek, którego teraz bronią MSZ i TVP, został powtórnie skazany. Za posiadanie broni bez zezwolenia i bójkę z policją.

Na nagraniu sprzed meczu Polska-Dania widać, jak policjant bije Grzegorza H. pałką po głowie. Tymczasem wcześniejsze ujęcia pokazywały, że kibic nie odsuwa się od policjanta, który zaszedł mu drogę tylko agresywnie podchodzi do mundurowego. Choć policjant przekroczył swoje uprawnienia to internauci jednak są bardziej oburzeni postawą pseudokibica. Zdaniem wielu taka osoba wystawia bardzo złe świadectwo Polsce.

Na duńskich stronach są obszerne nagrania z zajścia przed aresztowaniem. Nie pozostawiają złudzeń co do tego jak agresywnym kibicem jest Grzegorz H.

Źródło: Twiter, Facebook, na temat, TVP Info

Poprzedni artykułChciał działać zgodnie z prawem. PiS wyrzucił go z pracy.
Następny artykułChaos i bałagan w sądach z powodu pomysłów układu radzącego. Tak źle nie było nigdy