Dramat Kaczyńskiego. PiS przegrywa kolejne wybory uzupełniające.

Sromotna porażka PiS w wyborach na Podlasiu. Twitter analizuje, czy dobra zmiana jest przesadnie napompowana w sondażach?

Z sondaży wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zostawia wszystkich przeciwników polityczych mocno w tyle. Według różnych badań poparcie dla partii rządzącej sięga od 38 proc. do 42 proc. A zsumowane słupki poparcia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i tak przekładają się na mniej głosów niż dla partii rządzącej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dlatego mocno zastanawia wynik wyborów uzupełniających w Nowogrodzie na Podlasiu, gdzie kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał jedynie 3,5 proc. głosów, a wybory wygrał kandydat bezpartyjny z komitetu obywatelskiego, zdobywając ponad 60 proc. poparcia. Jest to o tyle dziwne, że do tej pory Podlasie uchodziło za twierdzę PiS. I choć w wyborach lokalnych zwycięstwo komitetów bezpartyjnych nie jest niczym nowym to zadziwia skala porażki. Tak niskie poparcie dla kandydata PiS w województwie, w którym to ta partia jest najpopularniejsza jawi się kompromitacją.

Internauci natychmiast zaczęli stawiać pytanie, jakie jest realne poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości?

https://twitter.com/aniawachowiak2/status/908694814174187521

Źródło: Crowdmedia.org, Twitter