Media ujawniły informacje, że współtworzący prezydenckie ustawy o reformie sądów prof. Michał Królikowski może być w jakiś sposób powiązany z mafią paliwową. Zapowiadali to politycy PiS, którzy mówili: “jeśli prezydent pójdzie z nami na wojnę i przedstawi zaporowe warunki reformy sądów, my pójdziemy na wojnę z jego ludźmi”.

Padały dwa nazwiska: Królikowskiego oraz rzecznika głowy państwa, ministra Krzysztofa Łapińskiego. W czwartek późnym wieczorem Newsweek, RMF i TVP Info niemal jednocześnie ujawniały, że klient Królikowskiego wpłacił na jego konto milionowy depozyt, pieniądze mogły pochodzić z wyłudzenia, a sam mecenas może odpowiadać za pranie brudnych pieniędzy.

Reklamy

W piątkowy ranek głos zabrał Królikowski mówiąc, że to uderzenie nie w niego, a w prezydenta. “Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że prokurator generalny idzie na wojnę z prezydentem. Cały ten zabieg służy temu, żeby zdyskredytować pana prezydenta i jakość przygotowywanych przez niego ustaw” – powiedział w radiu RMF, atakując ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

“Zbyszek wyszedł przed szereg” – powiedział polityk bliski Kaczyńskiemu w rozmowie z Faktem i nie wykluczył… dymisji Ziobry!

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułKompromitacja Ministerstwa Edukacji Narodowej. Błędy w podręcznikach
Następny artykułPiS wspiera wielki biznes tytoniowy? Dramatyczny list przedsiębiorców do Morawieckiego