Gowin bardzo ostro o Kaczyńskim. Cynik, fanatyk!

Warto przypomnieć każdemu, kto zastanawia się jaką postacią jest Jarosław Kaczyński, wypowiedzi polityków. Aktualny minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, udzielił pięć lat temu wywiadu tygodnikowi „Wprost”. Określił w nim prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, jako bezwzględnego cynika, fanatyka, który uważa, że osiągnięcie celu usprawiedliwia sięganie po dowolne środki.

W wywiadzie możemy przeczytać między innymi: – „Fanatyczna wiara w słuszność celów usprawiedliwia w jego oczach sięganie po dowolne środki. Nie ma w polskiej polityce człowieka równie bezwzględnego jak on – mówił o Kaczyńskim Gowin. – Jarosław Kaczyński to […] zarazem człowiek bardzo, wręcz fanatycznie przeświadczony o swoich racjach. To stuprocentowy cynik”.

Naszym zdaniem ta ocena jest bliska prawdzie. Według wielu odrealniony i utrzymywany w pewnej izolacji od realnych spraw Kaczyński, który nie rozumie otaczającej go współczesnej rzeczywistości, może wręcz lubować się w  intrygach i politycznych gierkach. Szkoda, że cierpi na tym i naród i Polska jako kraj. Zamiast budować dostatnie, mądre i wykształcone społeczeństwo, dostajemy narodowo socjalistyczną wizję Polski jako państwa centralistycznego, totalitarnego, które ma mieć władzę absolutną a obywatele mogą być zbędnym dodatkiem do władzy.

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o