27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolityka krajowaNie będzie pieniędzy dla emerytów? Rafalska wycofuje się z obietnicy

Nie będzie pieniędzy dla emerytów? Rafalska wycofuje się z obietnicy

Podczas rozmowy w TVN z ust minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbiety Rafalskiej, padły niepokojące słowa. Z jej wypowiedzi wynika, że wprowadzenie 500 plus dla emerytów nie jest jeszcze przesądzone, a rząd podejmie decyzję w tej sprawie najwcześniej wiosną przyszłego roku.

„Możemy powiedzieć po okresie półrocznego obowiązywania przywróconego wieku emerytalnego, czy jest szansa, żebyśmy ten wariant rozważyli w 2018 roku” – przyznała Elżbieta Rafalska w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim. – „Policzmy, ile będzie nas kosztował przywrócony wiek emerytalny, w mojej ocenie będzie to mniej niż szacunki, które podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a więc w tym roku 2,5 miliarda, w następnym 9 miliardów złotych – wskazuje” – dodała szefowa resortu MRPiPS.

Reklamy

Najwięcej w tej kwestii będzie zależało od wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Dane nie napawają jednak optymizmem. Rafalska przyznała, że w tym roku waloryzacja emerytur pochłonęła ponad 2 mld zł, ale w przyszłym będzie to już 5 mld złotych.

Źródło: TVN

Musisz o tym wiedzieć!