Nie będzie pieniędzy dla emerytów? Rafalska wycofuje się z obietnicy

Podczas rozmowy w TVN z ust minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbiety Rafalskiej, padły niepokojące słowa. Z jej wypowiedzi wynika, że wprowadzenie 500 plus dla emerytów nie jest jeszcze przesądzone, a rząd podejmie decyzję w tej sprawie najwcześniej wiosną przyszłego roku.

„Możemy powiedzieć po okresie półrocznego obowiązywania przywróconego wieku emerytalnego, czy jest szansa, żebyśmy ten wariant rozważyli w 2018 roku” – przyznała Elżbieta Rafalska w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim. – „Policzmy, ile będzie nas kosztował przywrócony wiek emerytalny, w mojej ocenie będzie to mniej niż szacunki, które podał Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a więc w tym roku 2,5 miliarda, w następnym 9 miliardów złotych – wskazuje” – dodała szefowa resortu MRPiPS.

Najwięcej w tej kwestii będzie zależało od wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Dane nie napawają jednak optymizmem. Rafalska przyznała, że w tym roku waloryzacja emerytur pochłonęła ponad 2 mld zł, ale w przyszłym będzie to już 5 mld złotych.

Źródło: TVN

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

9
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
jagodaWOJTEKzefirJasiuGrey Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anka
Gość
anka

nie będzie pieniędzy dla emerytów??? a PiS i tak w najnowszym ‚sondażu’ dotrze do 50% poparcia (również emerytów!) …ino czekać jak przekroczy 100% HAHA!

richat
Gość
richat

Syndrom sztokholmski.

Anita
Gość
Anita

Przecież waloryzacje dla emerytów są tak śmieszne, nie dość że emerytury są głodowe to z waloryzacji nie starcza na bułkę żeby sobie codziennie kupować

Marina
Gość
Marina

przecież to do przewidzenia było ż e nie ma pieniędzy i wcale się nie zdziwię że obetna jeszcze emerytury nam wszystkim a sondaż to niech sobie wsadzą do d..y zobaczymy co na to rolnicy bez dotaciz unii, górnicy i.t.d.

Grey
Gość
Grey

Na pokrycie lekkomyślnie dawanych obietnic trzeba mieć środki. PiS mówi o 500+ dla emerytów a daje corocznie groszową waloryzację. Dalsze rozdawnictwo doprowadzi kraj do finansowej katastrofy.

Jasiu
Gość
Jasiu

No to ktoś tu kłamie? Morawiecki albo pani Rafalska. Sądzę, że partia tzw. „Prawo i Lewo” zagubiła się w tym matactwie a brak koordynatora „złotego deszczu”, który jakoby ma spaść na Polaków.

zefir
Gość
zefir

Dla służby zdrowia,dla emerytów i rencistów pieniędzy brakuje.Polskojęzyczny rząd wszelkie nadwyżki kasy w banderland ładuje.Taki marszałek Senatu,niejaki Karczewski banderowcom wizytę składa,ukłony im prawi z okazji 75 rocznicy banderowskiego UPA.Marszałek sute datki przekazuje,miliardowe cuda obiecuje,wszystko na koszt polskich podatników,w podzięce za bestialskie mordy UPA na Polakach,w tym polskich dzieciach,niewiastach i niemowlakach.Marszałek jako „patriota” i lekarz nawet na chwilę nie pomyślał by podczas wycieczki do banderlandu uczcić pamięć polskich ofiar świętującego zbrodniczego UPA>

jagoda
Gość
jagoda

Jak bardzo wszycy urzędnicy widzą ile wydali na głodowe emerytury i renty – ale nikt nie wspomina ile miliardów zł państwo korzysta z podatków najbiedniejszych , nie pytają się nikogo o zdanie , tylko zabierają – wstyd i hańba rzdu polskiego

WOJTEK
Gość
WOJTEK

ale będą kartki na masło. Chyba się cieszycie?