Będą ogromne protesty społeczne? Duda okazał się marionetką Kaczyńskiego donosi prasa

To było największe zaskoczenie tego weekendu. Jeszcze w piątek rano w wywiadzie dla rozgłośni katolickich prezydent Andrzej Duda wypowiadał się tak, jakby nie było szans na porozumienie z PiS w sprawie reformy sądów. A po południu stało się jasne, że do kompromisu doszło!

PiS zaproponowało takie rozwiązanie, w którym żaden z klubów nie będzie mógł zgłosić więcej niż 9 kandydatów spośród sędziów, których Sejm będzie wybierał do nowej Krajowej Rady Sądownictwa (KRS). Teoretycznie to oznacza, że sześć miejsc obsadzą kluby opozycyjne. Ale to teoria, bo PO i Nowoczesna już zadeklarowały, że nie wezmą udziału w procederze podporządkowania sądów politykom. To oznaczać może, że PiS wybierze 9 osób, a sześć np. klub Kukiz’15.

 

 

Pod koniec tygodnia może odbyć się kolejne spotkanie prezydenta z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Prezydenckie projekty mają trafić pod obrady Sejmu na posiedzeniu zaczynającym się 22 listopada. Jeszcze przed końcem roku i ustawa o KRS i druga ustawa o Sądzie Najwyższym, zostaną przyjęte przez parlament. Obejdzie się bez wte.

Źródło: Fakt

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Jarosław.pan.book.wzywa.ciebie.do.siebieLeszekBarbara AnnaSzymon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szymon
Gość
Szymon

Czy ktoś w to wątpił,że Adrian był, jest i będzie tylko Adrianem

Leszek
Gość
Leszek

Proste jak drut ,sprawa jest przeciągana ,idzie zima i liczą ,że w zimie protestów nie będzie ,albo będzie ich mniej.Od początku było widać ,że prezydent będzie marionetką,takie były jego początki i taki będzie koniec. Jeżeli ktoś nie chciał widzieć co PIS z Kaczyńskim robią w kraju i na zewnątrz, to po sobotniej manifestacji faszystów /cały pochód/nie ma chyba złudzeń. Kaczyński wymarzył sobie zaprowadzić w Polsce zamordyzm-dyktaturę na plecach ONR i Młodzieży Wszechpolskiej – Polskich faszystów. Musiała być jakaś umowa między nimi a Błaszczakiem ,bo policją nie reagowała na żadne ekscesy,bitki flagi i transparenty ewidentnie faszystowskie.Kto sprowadził tę zarazę na nas… Czytaj więcej »

Barbara Anna
Gość
Barbara Anna

Aż tak go „postraszyli, tą drugą kadencją”, że stchórzył? Łoj adrian, adrian, ty szmato!

Jarosław.pan.book.wzywa.ciebie.do.siebie
Gość
Jarosław.pan.book.wzywa.ciebie.do.siebie

Adrian Dupa. Nie prezydent, tylko pisowski długopis. Żałosny człowiek.