To było największe zaskoczenie tego weekendu. Jeszcze w piątek rano w wywiadzie dla rozgłośni katolickich prezydent Andrzej Duda wypowiadał się tak, jakby nie było szans na porozumienie z PiS w sprawie reformy sądów. A po południu stało się jasne, że do kompromisu doszło!

PiS zaproponowało takie rozwiązanie, w którym żaden z klubów nie będzie mógł zgłosić więcej niż 9 kandydatów spośród sędziów, których Sejm będzie wybierał do nowej Krajowej Rady Sądownictwa (KRS). Teoretycznie to oznacza, że sześć miejsc obsadzą kluby opozycyjne. Ale to teoria, bo PO i Nowoczesna już zadeklarowały, że nie wezmą udziału w procederze podporządkowania sądów politykom. To oznaczać może, że PiS wybierze 9 osób, a sześć np. klub Kukiz’15.

 

 

Pod koniec tygodnia może odbyć się kolejne spotkanie prezydenta z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Prezydenckie projekty mają trafić pod obrady Sejmu na posiedzeniu zaczynającym się 22 listopada. Jeszcze przed końcem roku i ustawa o KRS i druga ustawa o Sądzie Najwyższym, zostaną przyjęte przez parlament. Obejdzie się bez wte.

Źródło: Fakt

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Będą ogromne protesty społeczne? Duda okazał się marionetką Kaczyńskiego donosi prasa"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Szymon
Gość

Czy ktoś w to wątpił,że Adrian był, jest i będzie tylko Adrianem

Leszek
Gość
Proste jak drut ,sprawa jest przeciągana ,idzie zima i liczą ,że w zimie protestów nie będzie ,albo będzie ich mniej.Od początku było widać ,że prezydent będzie marionetką,takie były jego początki i taki będzie koniec. Jeżeli ktoś nie chciał widzieć co PIS z Kaczyńskim robią w kraju i na zewnątrz, to po sobotniej manifestacji faszystów /cały pochód/nie ma chyba złudzeń. Kaczyński wymarzył sobie zaprowadzić w Polsce zamordyzm-dyktaturę na plecach ONR i Młodzieży Wszechpolskiej – Polskich faszystów. Musiała być jakaś umowa między nimi a Błaszczakiem ,bo policją nie reagowała na żadne ekscesy,bitki flagi i transparenty ewidentnie faszystowskie.Kto sprowadził tę zarazę na nas… Czytaj więcej »
Barbara Anna
Gość

Aż tak go „postraszyli, tą drugą kadencją”, że stchórzył? Łoj adrian, adrian, ty szmato!

Jarosław.pan.book.wzywa.ciebie.do.siebie
Gość
Jarosław.pan.book.wzywa.ciebie.do.siebie

Adrian Dupa. Nie prezydent, tylko pisowski długopis. Żałosny człowiek.