Państwo totalitarne powstaje na naszych oczach! Szyszko tworzy własne służby specjalne.

„Specagenci” ministerstwa środowiska będą mogli o każdej porze dnia i nocy i pod byle pretekstem wchodzić do domów, firm i zatrzymać każdy samochód – informuje „Gazeta Wyborcza”, powołując się na projekt ustawy o Państwowej Agencji Ochrony Środowiska (PAOŚ).

PAOŚ o pozwolenie na wejście danej nieruchomości będzie musiała prosić jedynie wojsko. Z kolei do firm, domów, biur czy zakładów wkroczyć będzie mogła na podstawie upoważnienia ministerstwa środowiska.

Po wejściu na teren funkcjonariusze agencji będą mogli zażądać „wszelkich dokumentów związanych z prowadzoną kontrolą”. Będą też mogli dokonać przesłuchań, wstrzymać pracę i zatrzymać zakładowe maszyny. Będą mieli też możliwość legitymowania podejrzanych, zatrzymywanie pojazdów czy wystawiane mandatów.

Ponadto „specagenci” resortu środowiska będą mogli kontrolować sposób gospodarowania odpadami przez gminy i uczestniczyć w wydawaniu pozwoleń zintegrowanych dla firm. Oznacza to, że do agencji należeć będzie cała branża chemiczna, a także duża część spożywczej, metalowej, meblowej i drzewnej.

Czy nie za dużo tych służb?

Źródło: Gazeta Wyborcza

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kto tamJasiu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kto tam
Gość
Kto tam

A ludzie narzekali na komunę

Jasiu
Gość
Jasiu

Żarty się kończą ! Obserwujemy pełzający zamordyzm !!!