27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePaństwo totalitarne powstaje na naszych oczach! Szyszko tworzy własne służby specjalne.

Państwo totalitarne powstaje na naszych oczach! Szyszko tworzy własne służby specjalne.

„Specagenci” ministerstwa środowiska będą mogli o każdej porze dnia i nocy i pod byle pretekstem wchodzić do domów, firm i zatrzymać każdy samochód – informuje „Gazeta Wyborcza”, powołując się na projekt ustawy o Państwowej Agencji Ochrony Środowiska (PAOŚ).

PAOŚ o pozwolenie na wejście danej nieruchomości będzie musiała prosić jedynie wojsko. Z kolei do firm, domów, biur czy zakładów wkroczyć będzie mogła na podstawie upoważnienia ministerstwa środowiska.

Reklamy

Po wejściu na teren funkcjonariusze agencji będą mogli zażądać „wszelkich dokumentów związanych z prowadzoną kontrolą”. Będą też mogli dokonać przesłuchań, wstrzymać pracę i zatrzymać zakładowe maszyny. Będą mieli też możliwość legitymowania podejrzanych, zatrzymywanie pojazdów czy wystawiane mandatów.

Ponadto „specagenci” resortu środowiska będą mogli kontrolować sposób gospodarowania odpadami przez gminy i uczestniczyć w wydawaniu pozwoleń zintegrowanych dla firm. Oznacza to, że do agencji należeć będzie cała branża chemiczna, a także duża część spożywczej, metalowej, meblowej i drzewnej.

Czy nie za dużo tych służb?

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!