24 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolska śmieje się z wywiadu Kaczyńskiego. Prezes PiS obiektem drwin

Polska śmieje się z wywiadu Kaczyńskiego. Prezes PiS obiektem drwin

Internet huczy po wczorajszym wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego dla TVP, w którym prezes mówił o sukcesach rządu i przypisał sobie wymyślenie programu 500+. Sęk w tym, że co innego na temat autorstwa sztandarowego pomysłu PiS twierdzi była polityk tego ugrupowania, Joanna Kluzik Rostkowska. 500+ miał wymyślić zupełnie ktoś inny. Cięgi od internautów zbiera również prowadząca wywiad Danuta Holecka.

Kaczyński w TVP mówił o sukcesach rządu. Jako największe powody do dumy wymienił m.in. obniżenie wieku emerytalnego oraz właśnie program 500 plus. Gdy prowadząca rozmowę Danuta Holecka spytała prezesa, czy to on wymyślił program. Kaczyński oznajmił: „to prawda”. Jak twierdził, stało się to podczas jednej z kolacji w Krakowie. Wtedy doszedł do wniosku, że program zakładający wypłatę 500 zł na drugie dziecko jest możliwy do zrealizowania.

Reklamy

Tymczasem innego zdania jest była polityk PiS, obecnie PO, Joanna Kluzik Rostkowska. Wskazuje, że pomysłodawcą programu był prof. Julian Auleytner, a przyniósł go do PiS Paweł Kowal w roku… 2009.

Wypowiedź Kaczyńskiego, a także przebieg całego wywiadu, odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. Słowa prezesa PiS szybko stały się obiektem drwin. Pojawił się specjalny hasztag #prezeswymyślił. Prześmiewczym komentarzom nie ma końca:

https://twitter.com/zlypanmusztarda/status/930365654833737728

https://twitter.com/WojtekTurowski/status/930365022433435648

 

Uwagę internautów zwróciły także słowa Jarosława Kaczyńskiego o rasistowskich incydentach na Marszu Niepodległości. Część manifestujących miała ze sobą transparenty jak: „Czysta krew”, „Europa będzie biała” czy „Módlmy się o islamski Holocaust”.

„Doszło do incydentów skrajnie niefortunnych, skrajnie złych, niedopuszczalnych. Polska tradycja, do której się odwołujemy, nie ma nic wspólnego z ksenofobią, rasizmem i antysemityzmem. Co do tych spraw nie może być żadnych wątpliwości. Jesteśmy od tego jak najdalsi” – mówił prezes podczas wywiadu. Tymczasem internauci przypomnieli, że to Jarosław Kaczyński mówił kiedyś o tym, że imigranci mogą przynieść nieznane choroby.

Sporo krytyki ze strony internautów spotkało prowadzącą wywiad, której zarzucono po prostu lizusostwo i brak niewygodnych dla Jarosława Kaczyńskiego pytań.

Źródło: Twitter, TVP

Musisz o tym wiedzieć!