Paweł Gajewski w TVP u Jacka Kurskiego ma status podobny do tego, jakim cieszył się w MON Bartłomiej Misiewicz – donosi Fakt i podaje szczegóły. Gajewski nie ma skończonych studiów ani żadnych kwalifikacji potrzebnych do piastowania ważnej funkcji.

“Gajowy” – jak wołają na Pawła Gajewskiego w TVP – to obok dyrektora Stanisława Bortkiewicza najbliższy współpracownik Kurskiego. Jego zadanie to zaopiekować się prezesem. Gajewski w TVP pracuje od lutego 2016 r. Formalnie zajmuje stanowisko zastępcy dyrektora w Biurze Spraw Korporacyjnych. W zakres jego obowiązków wchodzi między innymi organizacja i koordynowanie spotkań krajowych i zagranicznych członków Zarządu TVP.

Reklamy

 

Polska poznała Gajewskiego dzięki zdjęciu Jacka Kurskiego z Opola. To ta fotografia, na której Kurski z narzeczoną idą przez opolski amfiteatr, a za nimi z idzie chłopak z parasolem w ręku. Jest Kurskiemu wierny jak pies – jak twierdzą pracownicy TVP.

Gajewski związał się z Kurskim przed 5 laty, gdy ten ze Zbigniewem Ziobrą budował Solidarną Polskę. Został wtedy liderem młodzieżówki i asystentem Kurskiego. Gajewski ma swój własny gabinet i służbowego opla insignia, czyli takie auto jak członkowie zarządu.

Informatorzy Faktu twierdzą, że jego zarobki to nawet 20 tys. zł miesięcznie. “Nie jest to kwota, o której Pan redaktor wspomina, jest ona niższa, jednak ze względu na ochronę danych osobowych TVP nie może informować o zarobkach pracowników i współpracowników” – odpisało tabloidowi biuro rzecznika TVP. Milczy jednak na temat wykształcenia pupila prezesa, który wg. ludzi z Woronicza edukację zakończył zaledwie maturą.

Źródło: FAKT

Poprzedni artykułSzykany wobec dziennikarza za ujawnienie prawdy o śmierci Igora Stachowiaka
Następny artykułPrawie 100 milionów wypłaconych przez MON za katastrofę w Smoleńsku. Ale końca nie widać