“Gdybyśmy byli nierzetelni, to by nas nie oglądano. A jesteśmy najbardziej oglądaną telewizją w Polsce” – powiedział prezes TVP, Jacek Kurski w rozmowie z Elżbietą Rutkowską z “Dziennika Gazety Prawnej”. “Nigdy nie kłamałem, a nawet jak mi to zarzucano, to i tak wychodziło na moje” – dodał szef telewizji publicznej.

Jego wywiad roi się od absurdów. “Propaganda jest skuteczna tylko w warunkach monopolu. I kiedy Polsat TVN i publiczna robiły propagandę dla Platformy, to przez dwie kadencje to było rzeczywiście skuteczne. Ale teraz my ten monopol przełamaliśmy. I mamy zderzenie dwóch wizji: liberalne telewizje antyrządowe Polsat i TVN kontra telewizja publiczna. Jest więc doskonała oferta, jeśli chodzi o pluralizm i obiektywizm, który jest sumą tego zderzenia.” Zdaniem Kurskiego TVP.

Reklamy

Z wywiadu nie wynika, by pluralizm miał być zdaniem Kurskiego na antenie prowadzonej przez niego telewizji, która jawi się jako zerojedynkowa przedstawiająca dobry rząd i fatalną opozycję winna wszystkim nieszczęściom.

Na pytanie o kontrowersyjnych dziennikarzy odpowiedział, że Ziemowit Kossakowski (autor tekstu na portalu TVP Info o rezydentach jedzących kawior) “wróci od nowego roku. Czeka go degradacja. Będzie terminował w WOT albo w portalu.” na uwagę dziennikarki, że w  portalu TVP.info został zawieszony. Prezes Kurski wskazał WOT, czyli warszawski Ośrodek Telewizyjny dziś funkcjonujący pod nazwą TVP Warszawa. Z kolei Łukasz Sitek, który jak nagrał urzędniczkę, to do emisji wybrał tylko jąkanie został określony przez prezesa jako “dobry dziennikarz, bardzo odważny, zmaga się z mafią trójmiejską”. Na uwagę dziennikarki, że nie nazwałaby dobrym kogoś, kto tak manipuluje prezes Kurski odparł cytatem z “Pół żartem pól serio” “Nobody’s perfect.”

Nie wiemy więc czy wywiad nie jest żartem. zastanawiamy się, czy “ciemny lud” “kupi” kolejne słowa prezesa Kurskiego?

Poprzedni artykułKończy się społeczne przyzwolenie na manipulacje TVP. Akcja protestacyjna w Warszawie
Następny artykułTo dlatego manipulują przy kodeksie wyborczym? Kolejna przegrana PiS w wyborach samorządowych.