18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePiS dąży do wyprowadzenia Polski z Europy? Miażdżąca opinia szefowej Nowoczesnej

PiS dąży do wyprowadzenia Polski z Europy? Miażdżąca opinia szefowej Nowoczesnej

Decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu ustaw o SN i KRS oceniła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Stwierdziła, że to decyzja „Skrajnie nieodpowiedzialna, a PiS jej zdaniem „idzie na wojnę z UE”, forsując, rękami prezydenta, ustawy w dniu uruchomienia wobec Polski art. 7 unijnego traktatu.

„To skrajnie nieodpowiedzialna decyzja pana prezydenta, który w momencie uruchomienia art. 7 unijnego traktatu wobec Polski, decyduje się na podpisanie dwóch ustaw, które m.in. były przedmiotem debaty” – oceniła Lubnauer w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Jej zdaniem, za zmiany w wymiarze sprawiedliwości przygotowane przez PiS, zapłacą wszyscy Polacy, ponieważ skutkują one tym, że polski głos będzie słabiej słyszalny w UE.

Reklamy

Komisja Europejska zdecydowała w środę o uruchomieniu art. 7 traktatu UE wobec Polski i dała Warszawie trzy miesiące na wprowadzenie rekomendacji w sprawie praworządności.

” Jeżeli mamy 3 miesiące na poprawę, a PiS rękami pana prezydenta przeforsowuje ustawy, które są uznane za złamanie zasad praworządności i niezależności władzy sądowniczej od władzy ustawodawczej i wykonawczej, to widać, że PiS idzie na wojnę z Unią Europejską” – stwierdziła szefowa Nowoczesnej. Według niej, PiS dąży do zmarginalizowania Polski w UE, a nawet do jej wyprowadzenia ze Wspólnoty. Zaś odpisanie ustaw o SN i KRS, jest częścią umowy pomiędzy prezydentem, a Prawem i Sprawiedliwością.

Źródło: PAP

Musisz o tym wiedzieć!