[Counter-Box id="1"]

W najbliższą środę najprawdopodobniej dojdzie do długo wyczekiwanej rekonstrukcji rządu. Dziennikarze RMF twierdzą, że z ministerialnymi tekami pożegnają się m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski oraz Anna Streżyńska. Nie są znane wszystkie nazwiska polityków, którzy mogliby zająć miejsca ministrów, których obejmie rekonstrukcja.

Jak wynika z informacji podawanych przez RMF do ostatecznych zmian w rządzie Prawa i Sprawiedliwości dojdzie w najbliższą środę. Decyzje w tej sprawie miały zapaść podczas ostatniego spotkania kierownictwa partii, w którym uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem dziennikarzy ze stanowiskiem ma się pożegnać szef MSZ Witold Waszczykowski, a także minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Z resortu środowiska miałby także zostać usunięty Jan Szyszko.

Reklamy

Podobno nadal nieznany jest przyszły los Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury, który w ostatnich kilku miesiącach starał się zatrzeć złe wrażenie i był bardzo aktywny realizując politykę resortu. Adamczyk od dawna jest wymieniany jako ten, który z pewnością straci swoje stanowisko. Także od dawna mówi się o tym, że pracę w resortach stracą Waszczykowski, Streżyńska i Szyszko.

Podobno nowym ministrem spraw zagranicznych zostanie Krzysztof Szczerski, obecnie pełniący obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta. RMF twierdzi, że w ministerstwie środowiska walką ze smogiem ma się zająć Piotr Woźny.

W związku ze zmianą na fotelu premiera, swoje funkcje stracili ludzie pracujący z Beatą Szydło: Henryk Kowalczyk, Beata Kempa, Elżbieta Witek oraz rzecznik Rafał Bochenek. Wszyscy za wyjątkiem Elżbiety Witek, pozostali jednak pracownikami KPRM otrzymując nowe zadania.

Co wymyśli Nowogrodzka dla tych, których teraz pozbędzie się z rządu?

Źródło: RMF

Poprzedni artykułStworzyli departament specjalnie dla funkcjonariuszki PiS. Wszystko pod wybory w 2019?
Następny artykułCoraz więcej samorządów nie chce Kaczyńskiego. Kolejna uchwała w tej sprawie