Prokuratura łamie prawo? Kompromitacja ludzi Ziobry

Prokuratura Krajowa dopuściła się plagiatu we we wniosku o aresztowanie posła Platformy Stanisława Gawłowskiego. Pod miażdżącą dla śledczych opinią, zamówioną przez Biuro Analiz Sejmowych, podpisali się prof. dr hab. Ryszard Markiewicz i dr Sybilla Stanisławska-Kloc z Uniwersytetu Jagiellońskiego – informuje RMF FM

W opublikowanym dokumencie specjalizujący się w prawie autorskim Markiewicz i Stanisławska-Kloc nie zostawiają na Prokuraturze Krajowej suchej nitki. Według naukowców, prokuratura naruszyła dobra osobiste i majątkowe autorów, przedstawiając akapity prac znanych prawników jako swoje!

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Największym kuriozum jest to, że nielegalnie wykorzystane przez prokuraturę fragmenty komentarzy do Kodeksu Karnego, których autorem jest śp. prof. Andrzej Mark, znalazły się we wniosku o areszt dla posła Gawłowskiego, któremu zarzucono m.in…. plagiat! To nie wszystko. Wniosek prokuratury zawierał również fragment komentarza prof. Dariusza Świeckiego, sędziego Izby Karnej Sądu Najwyższego.

Zawierający plagiaty wniosek podpisała swoim nazwiskiem prok. Aldona Lema, Naczelnik Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Dokument skierowała do Sejmu Beata Marczak, zastępca Prokuratora Generalnego.

Źródło: RMF FM