Andrzej Horubała opublikował na swoim Facebooku oświadczenie o odejściu z tygodnika Do Rzeczy. Powodem jest zakaz opublikowania krytycznej opinii o tweecie Rafała Ziemkiewicza. “Zakaz ten uważam za złamanie niepisanej umowy, iż w tygodniku będzie panowała wolność słowa” – napisał publicysta.

Chodzi konkretnie o ten tweet Ziemkiewicza, w którym publicysta napisał: “Przez wiele lat przekonywalem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać (…). Dziś przez paru głupich wzgl. chciwych parchów czuję się z tym jak palant.”

Teraz Andrzej Horubała wydał oświadczenie, w którym napisał:

Reklamy

“Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, Paweł Lisicki, zabronił mi opublikowania krytycznej opinii o tweecie Rafała Ziemkiewicza, w którym użył on rasistowskiego określenia „parchy”.
Zakaz ten uważam za złamanie niepisanej umowy, iż w tygodniku będzie panowała wolność słowa.
Debatowaliśmy na naszych łamach otwarcie, często bardzo ostro – o powstaniu warszawskim, żołnierzach wyklętych, stosunkach polsko-ukraińskich.
Okazuje się, że nie mogę wyrazić swojej opinii na temat skandalicznego wyrażenia użytego przez Rafała Ziemkiewicza.
Skoro tak, to moja misja w piśmie najwyraźniej dobiegła końca. Odchodzę więc z redakcji tygodnika „Do Rzeczy”, w którym od początku pełniłem funkcję zastępcy redaktora naczelnego.
Dziękuję wszystkim za wspaniałe pięć lat: zrobiliśmy naprawdę wiele dla różnorodności i swobody debaty w Polsce.
ANDRZEJ HORUBAŁA”

Źródło: Facebook, Twitter

Poprzedni artykułPrawie 900 tysięcy na reklamę Kancelarii Premiera. Na co dokładnie wydano pieniądze?
Następny artykułPopulistyczna decyzja prezesa. Czy politycy zwrócą premie?