[Counter-Box id="1"]

Po przejęciu przez Prawo i Sprawiedliwość kontroli nad Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w instytucji tej pracę znaleźli członkowie rodzin najważniejszych osób w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim – informuje Echo dnia i podaje szczegóły.

Zmiana szefostwa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach nastąpiła pod koniec lipca 2017 roku. Funkcję prezesa objął związany z Prawem i Sprawiedliwością Ryszard Gliwiński, wówczas prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach, a wiceprezesem został Mariusz Goraj, wtedy doradca świętokrzyskiej poseł Prawa i Sprawiedliwości Anny Krupki. Już po miesiącu przez instytucję przetoczyła się fala zwolnień. Pięć osób straciło pracę, a dwie zostały zdegradowane. Mariusz Goraj wyjaśniał, że zmiana była niezbędna dla poprawy funkcjonowania instytucji.

Reklamy

“To polityka w czystej postaci. Za chwilę poznamy nazwiska nowych „Misiewiczów” – oburzał się wówczas marszałek województwa oraz lider Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie Adam Jarubas.

Teraz „Echo Dnia” ustaliło, że przez ostatnie pół roku w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach przeprowadzono kilka naborów na wakujące stanowiska.

  • Inspektorem w Dziale Finansowo-Księgowym została siostra wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.
  • Jako specjalista w Sekcji Kontroli pracuje siostra dyrektora generalnego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach Pawła Lubienieckiego.
  • Stanowisko sprzątaczki objął ojciec Agaty Gałki-Bernackiej, dyrektor biura wojewody.
  • Obsługę prawną funduszu w ramach umowy-zlecenia zapewnia z kolei syn znanej działaczki Prawa i Sprawiedliwości ze Starachowic Lidii Dziury.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek nie chciała komentować tych zatrudnień. Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński odesłał do wiceprezesa Mariusza Goraja. A ten oznajmił, że “na wszystkie wolne stanowiska, poza stanowiskiem radcy prawnego, były przeprowadzone konkursy zgodnie z regulacjami wewnętrznymi funduszu. Komisja konkursowa wybrała kandydatury. Zgodnie z regulaminem organizacyjnym za politykę zatrudnienia odpowiedzialny jest prezes.”

“Pod względem nepotyzmu Prawo i Sprawiedliwość ustanowiło nowy rekord świata. Próbowali robić z siebie stróżów moralności, ale nie wyszło… Zadedykuję im fragment Ewangelii pod rozwagę: widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w swoim nie dostrzegasz” – powiedział lider ludowców w Świętokrzyskiem Adam Jarubas.

Źródło: Echo dnia

Poprzedni artykułProjekt ustawy o sołtysach znów w Sejmie. Dostaną po 1000 złotych?
Następny artykułAudyt w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Połowę pracowników łączyły relacje rodzinne