[Counter-Box id="1"]

PiS znów odnotowuje spadek w sondażach. W najnowszym traci ponad 2 punkty procentowe. Cały czas jednak pozostaje liderem. Natomiast do Sejmu nie weszłaby Nowoczesna. Tak wynika z sondażu IBRIS przeprowadzonego dla Onetu.

Gdyby wybory odbywały się w kwietniu, do parlamentu dostałoby się pięć ugrupowań. Liderem jest PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 34,5 proc. poparcia. Tym samym, w porównaniu z badaniem z marca, ugrupowanie zanotowało spadek o 2,6 pkt proc.  Na drugim miejscu znajduje się PO. Cieszy się poparciem 24,3 proc. ankietowanych (wzrost o 0,3 pkt proc.). Kukiz’15 to ugrupowanie, które w sondażu zajęło trzecią lokatę. 9,8 proc. pytanych wskazało, że chciałoby oddać swój głos na ugrupowanie Pawła Kukiza. W porównaniu z marcowym badaniem to wzrost o 1,5 pkt proc.

Reklamy

Szanse wejścia do Sejmu miałby także SLD. 9,2 proc. – taki wynik uzyskała partia Włodzimierza Czarzastego. To jest wzrost o 1,6 pkt proc. Próg wyborczy przekroczyłoby także PSL – 6,6 proc. (wzrost o 2,2 pkt proc.).

Do Sejmu nie dostałaby się Nowoczesna – 4,5 proc. głosów (spadek o 1,8 pkt proc.), Wolność – 1,5 (wzrost – 1,1 pkt proc.), partia RAZEM – 1,1 proc (spadek o 0,9 pkt proc.) oraz Kongres Nowej Prawicy – 1,1 proc. (wzrost o 0,7 pkt proc.).

Źródło: Onet

Poprzedni artykułTajni współpracownicy wokół celebrytów PiS w TVP? Widz przypomina męża pani Ogórek
Następny artykułPolacy oburzeni postawą Anny Marii Anders