W połowie czerwca odbędzie się Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Jak ujawniono jednym ze sponsorów wydarzenia jest Fundacja XX. Czartoryskich. Ta sama, która przetransferowała niemal pół miliarda złotych do Liechtensteinu.

Na stronie wydarzenia napisano, że będą w nim uczestniczyć wysocy urzędnicy państwowi. Honorowymi gośćmi będą: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło oraz Antoni Macierewicz. Zaproszenie przyjął również prezes Jarosław Kaczyński.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy na organizowanych przez „Gazetę Polską” zjazdach pojawiają się wysocy rangą politycy PiS. W zeszłym roku, najważniejszym punktem programu było spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Informacja o tym, że Fundacja sponsoruje tego rodzaju imprezę wywołała negatywne komentarze wśród internautów.

To Fundacja Czartoryskich w 2016 roku sprzedała Skarbowi Państwa rodzinne zbiory dzieł sztuki za prawie pół miliarda złotych. Pod koniec 2017 roku władze organizacji podjęły decyzję o przekazaniu środków na rzecz nowo powstałej fundacji La Jour Viendra w Liechtensteinie. Potem złożony został wniosek o likwidację fundacji działającej w Polsce z powodu braku środków. Sytuacja spotkała się z ostrą krytyką m.in. ze strony opozycji, która zarzuciła PiS-owi grabież majątku narodowego na kwotę pół miliarda złotych. Paweł Olszewski z PO zawiadomił w tej sprawie prokuraturę i CBA.

Źródło: TOK FM, Twitter

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
horacy43 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
horacy43
Gość
horacy43

i w ten prosty sposób w rodzinie PiS mamy i kolekcję i pieniądze