50 tys. zł zapłacił Urząd Wojewódzki fundacji o. Tadeusza Rydzyka za organizację koncertu zespołu Śląsk – informuje Gazeta Wyborcza. I dodaje, że największym zleceniobiorcą ogłoszeń za kadencji Mikołaja Bogdanowicza jest spółka wydająca “Nasz Dziennik”, też kontrolowana przez redemptorystę.

Pod koniec kwietnia Urząd Wojewódzki podpisał umowę z Fundacją Lux Veritatis. Dotyczyła występu zespołu Śląsk. Kwota z pieniędzy podatników niemała – 50 tys. zł. Koncert z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w Toruniu, w sali na Jordankach. Serię występów zespołu Śląsk organizuje Rodzina Radia Maryja. Urząd Wojewódzki informuje, że pieniądze poszły na honorarium dla zespołu, a za pozostałą część imprezy zapłaciły Fundacja Lux Veritatis i prezydent Torunia.

Reklamy

Umowa z Lux Veritatis jest na liście umów podpisanych przez wojewodę. Sam wykaz nie jest jawny, choć niektóre urzędy wojewódzkie publikują je w internecie. Dlaczego wybrano tę fundację? W odpowiedzi na nasze pytanie dyrektor generalna Urzędu Wojewódzkiego Monika Berger odpisała, że prawo o zamówieniach publicznych pozwala, by umowy o takiej wartości, w szczególności m.in. koncerty, można było podpisywać bez przetargu. Seria koncertów jest też na liście rządowego programu „Niepodległa”. Wsparcie dla fundacji Rydzyka to 83 tys. zł.

Więcej: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułKurski w szoku po uruchomieniu generatora pasków grozy. Tak władza boi się satyry
Następny artykułRząd uderza w pracujących za granicą Polaków