[Counter-Box id="1"]

“Znieważenie konstytucyjnego organu państwa powinno być potraktowane przynajmniej z identycznym zaangażowaniem” – napisała prof. Monika Płatek. Chodzi o wpis Cezarego Gmyza na Twitterze.

„Skierowałam zawiadomienie do Prokuratury o publicznym znieważeniu organu państwa jakim jest I Prezes Sądu Najwyższego sędzia Małgorzata Gersdorf” – napisała na swoim profilu społecznościowym 25 lipca 2018 prof. Monika Płatek. To doktor habilitowana prawa, karnistka, współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej.

Reklamy

Chodzi o wypowiedź Cezarego Gmyza, korespondenta TVP w Niemczech. 4 lipca 2018 Gmyz napisał na Twitterze:

Wpis zniknął z profilu Gmyza, a Telewizja Polska ukarała go naganą. Jego wypowiedź „wykracza poza kanon przyjętych w TVP norm zachowań i kultury” – napisano w oświadczeniu Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Ale zdaniem prawniczki to za mało.

Źródło: Facebook

Poprzedni artykułNie będzie referendum. TVP zrzuca winę na… opozycję. Ostra reakcja internautów
Następny artykułKoryto Plus i sami swoi. Była Pracownica Ziobry dyrektorem z grubą pensją w PGNiG