Razem wciąż osobno.

– Na liberalnej prawicy robi karierę nowa teoria spiskowa: to nie PO przegrała kampanię, tylko boty. Potężne boty zahipnotyzowały miliony wyborców. Diaboliczni władcy botów pchnęli Polskę w objęcia Kaczora. (…) Mam przykrą informację: to nie boty was pokonały. (…) Więcej ludzi żyje w Kielcach niż aktywnie korzysta z polskiego Twittera. Jeżeli wyborcy z Brańska zagłosowali na PiS, to dlatego, że zmobilizował ich proboszcz, a nie boty – ocenił doniesienia Radia Zet i „Gazety Wyborczej” Adrian Zandberg, lider partii Razem.

Reklamy

Jak ujawnili dziennikarze, sztab wyborczy Andrzeja Dudy zapłacił kilka tysięcy złotych tajemniczej firmie za „umieszczanie automatycznych wpisów” w sieci. Okres obowiązywania umowy pokrywał się z momentem, gdy Internet zalały treści wyśmiewające kontrkandydata Dudy z hashtagiem „szogun”.

– Oczywiście, duże partie generują automatyczny ruch w sieci. Robi to PiS, robi Platforma – ale Polska to nie USA. Więcej ludzi żyje w Kielcach niż aktywnie korzysta z polskiego Twittera – dodał Zandberg.

Źródło: Facebook / Rzeczpospolita

Poprzedni artykułKorwin-Mikke: Media nie chcą pokazywać innych kandydatów
Następny artykułNowacka wyśmiewa Biedronia: Kiedy tylko coś nie jest według schematu, który sobie założył, urządza atak