Jacek Bartosiak ma zostać prezesem spółki, która zbuduje Centralny Port Komunikacyjny.  Użytkownicy Wykopu prześledzili jego karierę i kompetencje. Szok? To mało powiedziane!

Gigantyczny projekt ma powstać między Warszawą a Łodzią i obejmować będzie lotnisko oraz węzeł kolejowy. Lotnisko powstanie na 3000 hektarów gruntów, ma być budowane prawie 10 lat kosztem ok. 30-35 mld zł oraz… obsługiwać docelowo 100 mln pasażerów! Ma być drugim, co do liczby pasażerów, lotniskiem świata! Przebijając Pekin, Dubaj, Tokio, Chicago, Los Angeles, Londyn, a ustępując nieznacznie jedynie Atlancie.

Jego szefem ma być dr. Jacek Bartosiak, który o sobie pisze, że jest:

Reklamy
  1. “Ekspertem do spraw geopolityki i strategii, nowoczesnej sztuki wojennej i wojny morskiej”
  2. “Dyrektorem Programu Gier Wojennych i Symulacji w Fundacji Pułaskiego oraz Senior Fellow w Potomac Foundation w Waszyngtonie”
  3. “Adwokatem i partnerem zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu”
  4.  “Współpracuje na stałe z miesięcznikiem „Nowa Konfederacja”
  5. “Jest członkiem Rady Budowy Okrętów w Gdyni”
  6. “W Potomac Foundation oraz w Fundacji Pułaskiego zajmuje się geopolityką, bezpieczeństwem oraz konfliktami zbrojnymi, w tym planowaniem przyszłego pola walki.”
  7. “Doktor nauk społecznych, obronił doktorat w Polskiej Akademii Nauk na temat sytuacji geostrategicznej Stanów Zjednoczonych i Chin na Zachodnim Pacyfiku i w Eurazji w kontekście amerykańskiej koncepcji wojny powietrzno-morskiej.”

Które z w/w/ kompetencji pozwalają sądzić, że ma podstawowe pojęcie o tym jak prowadzić tak gigantyczny projekt infrastrukturalny?

Użytkownicy Wykopu zbadali jego pracę naukową. Zaczęli od doktoratu i opublikowali fr. recenzji prof. Kozieja: “od wielu lat nie oceniałem rozprawy doktorskiej, która byłaby w tak małym stopniu… rozprawą doktorską”. “(…) praca nie prezentuje metody naukowej, jaką doktorant posłużył się w prowadzeniu badań. Nie ma rozdziału metodologicznego, ani też nie omawia się tych kwestii w jej wstępie. Zresztą nic o badaniach nawet nie wspomina. Czytamy tylko o… pisaniu pracy.” Ostatecznie jednak prof. Koziej wystawił pozytywną recenzję pracy Bartosiaka, bo Bartosiak napisał ciekawą książkę z dużą ilością przypisów.

Jak wyglądają pozostałe osiągnięcia “naukowe” Bartosiaka? Żadnego artykułu naukowego w recenzowanym, zagranicznym czasopiśmie. Na dodatek prace Bartosiaka były cytowane 9. Dla porównania politolog dr hab. Natalia Letki ma kilkanaście prac w dobrych, światowych czasopismach i ponad 1600 cytatów.

“To co Bartosiakowi dało popularność, przepustkę do wielkiej polityki, bez czego z pewnością nie zostałby w ogóle zauważony i nie był kandydatem na szefa CPK czyli działalność naukowa, jest bardzo, bardzo niskim poziomie. Jednak w przeciwieństwie to prawdziwych badaczy uniwersyteckich zadbał o autopromocję czyli prze wszystkim obecność na youtubie (z której większość z nas go zna), wydał i wypromował swoje książki i zrobił wrażenie na ludziach, którzy nie wiedzą o co biega.” – pisze użytkownik Wykopu.

Źródło: Wykop

Poprzedni artykułList od prezesa odczytano w Filharmonii. Sala zareagowała buczeniem!
Następny artykułUnieważnić wybory! Niesiołowski ostro o oszustwie w kampanii prezydenckiej