Do tej pory blisko 2,5 miliona dzieci z terenów wiejskich i wiejsko-miejskich korzystało z programu 500 Plus.  Ogłoszona właśnie przez GUS decyzja o podwyższeniu dochodu z hektara pozbawi wiele rodzin tych pieniędzy. Być może dlatego rząd zaplanował, że na 500 Plus zostanie wydane aż 3 mld złotych mniej niż rok temu. To gigantyczna kwota.

Główny Urząd Statystyczny co roku we wrześniu ogłasza przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 hektara. Aktualnie wynosi on 3399 zł, co stanowi skokowy wzrost w stosunku do zeszłego roku. Poprzednio wynosiła 2577 złotych.  Dane o dochodzie są niezbędne do wniosku o świadczenie 500 Plus. Ponieważ obowiązuje tam kryterium dochodowe na pierwsze dziecko, wygląda na to, że wiele rodzin nie dostanie tych pieniędzy.

Reklamy

Kryterium dochodowe w programie 500 Plus obowiązuje na pierwsze dziecko. Gdy dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 złotych, wtedy 500 plus przysługuje. Podniesienie kwoty dochodu oznacza, że świadczenia na pierwsze dziecko wiele rodzin zwyczajnie nie dostanie, bo na papierze ich dochód znacząco wzrósł.

Co na to minister Rafalska? Na razie milczy.

 

 

Poprzedni artykułJurgiel zatrudnił znajomą z prawomocnym wyrokiem. Miała najwyższe wynagrodzenie
Następny artykułPartia Kaczyńskiego sprzedała poczytną gazetę Szwajcarom. Dzisiaj krzyczy o grabieży majątku III RP i repolonizacji?