Wiceprezes PiS: minister Ziobro ma wyjątkowo silną pozycję

Przyszłość PiS.

– Minister (Zbigniew) Ziobro ma wyjątkowo silną pozycję – przekonywał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wiceprezes PiS Adam Lipiński. Według zastępcy Jarosława Kaczyńskiego plotki o nadciągającej dymisji Ziobry są „raczej” bajkami. Lipiński zaznaczył, że według jego wiedzy postulat odwołania ministra nie pojawił się na posiedzeniu prezydium komitetu politycznego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wiceszef PiS odniósł się również do wyciszenia skrajnego skrzydła partii i zwrotowi ku centrum. –  Te wyniki wyborcze pokazują, że jeśli chcemy zdobyć znacznie większe poparcie niż mieliśmy, to musimy to zrobić. To jest oczywiste. Zresztą jest to bliskie mojej kondycji intelektualnej i psychicznej. Ja byłem prezesem Centrum Demokratycznego i Porozumienia Centrum. Więc chciałbym, żebyśmy się przesuwali do tego, co kiedyś nazywano centroprawicą. Teraz to jest mniej powszechne nazewnictwo – stwierdził Adam Lipiński.

Źródło: Gazeta Wyborcza