Staniszkis: Wolę Donalda Tuska od Andrzeja Dudy

Socjolog ocenia prezydenta.

– Wolę jego (Donalda Tuska) od Andrzeja Dudy, bo nie jestem w stanie zaakceptować samozadowolenia tego ostatniego, jego strachu przed PiS-em i przyklepywania dewastacji PiS-u. W tej sytuacji, jeżeli Donald Tusk będzie walczył o prezydenturę, to zagłosuję na niego – zadeklarowała prof. Jadwiga Staniszkis.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Profesor Staniszkis w przeszłości mocno krytykowała Tuska. Swoją nową deklarację tłumaczyła w programie Moniki Olejnik: – Nie przepadałam za Donaldem Tuskiem, krytykowałam go… Ale widać, że wiele się nauczył, lepiej rozumie Zachód i to, na czym polega nasza „wschodniość”, nie chce konfliktem działać na ludzi – wyznała znana socjolog.

Staniszkis wyznała również, że bardzo żałuje, że lansowała Dudę w kampanii prezydenckiej i kilkukrotnie przepraszała Bronisława Komorowskiego za tamtą decyzję. – On był spokojny, ale miał kręgosłup i styl, który był do zaakceptowania – mówiła w programie „Kropka nad i”.

Źródło: TVN 24