Kim jest Jerzy Targalski, tak nader chętnie pokazywany w pisowskich mediach? Podobnie jak swój ojciec był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Jego teorie spiskowe rozpalają wyobraźnie najbardziej zagorzałych działaczy partii Jarosława Kaczyńskiego. Wśród nich króluje sterowanie Andrzejem Dudą za pomocą “Ucha prezesa”.

Targalski mówił w wywiadzie telewizyjnym tak: “W tym momencie bezpieka zastanawia się, gdzie jest najsłabsze ogniwo. Każdy oficer wie, że zaczyna się od tworzenia portretu psychologicznego osoby rozpracowywanej. Stworzono portret psychologiczny prezydenta i stwierdzono, że po pierwsze ma ego, po drugie jest słaby, po trzecie, grając na ego można uzyskać taką jego reakcję, jak sobie życzymy. Wtedy przystąpiono do realizacji serialu pt. “Ucho Prezesa“.

Reklamy

Fantazji Targalskiemu nie brakuje na pewno. Kiedy pyta się go o czas, gdy był w PZPR, mówi, że jego członkostwo w tej komunistycznej partii to… przykrywka.

Jerzy Targalski był członkiem PZPR w latach W latach 1974–1979. Ojcem Targalskiego był z kolei historyk, członek PZPR od 1952, redaktor naczelny kwartalnika „Z Pola Walki”, obrzydliwego propagandowego kwartalnika, poświęconego… dziejom ruchu robotniczego – kwartalnik ukazujący się w latach 1958-1989 w Warszawie. Wydawcą był Zakład Historii Partii przy KC PZPR, następnie Instytut Ruchu Robotniczego Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR.

 

 

Poprzedni artykuł„Jak rozpoznać Żyda”. To można kupić w sejmowym kiosku…
Następny artykułLudowcy żądają odwołania ministra rolnictwa