„To jest jednak niewiarygodne w jakie gówno wdepnęliśmy 4 lata temu. Przekonali się o tym sędziowie, lekarze, dzisiaj przekonują się nauczyciele. Zdeptać, znieważyć każdego kto ośmiela się im przeciwstawić to ich jedyny cel. Jak teraz wspólnie nie zdamy tego egzaminu to już po nas.” – skomentował bieżącą sytuację polityczną w Polsce jeden z internautów.

Wszystkie te działania mają wspólny mianownik – to walka z autorytetami, ludźmi mądrymi, inteligencją. I nasuwają się tutaj, szczególnie po słowach pisowskiego senatora Biereckiego, bardzo smutne skojarzenia z historią II Wojny Światowej.

Chyba, że układ władzy po prostu zwariował, walcząc o zachowanie swoich stołków. Ale naprawdę jest to haniebne i niegodne, żeby w XXI wieku, w „sercu Europy”, jak to mówi PiS, posługiwano się tak obrzydliwymi metodami dla zachowania władzy: kłamstwa, pomówienia, ataki personalne – to jest dzisiejsza codzienność. Gdy Wy czytacie te słowa, gdzieś pisowski troll wysyła kolejne spreparowane nienawistne komunikaty o kolejnym urojonym wrogi. I co gorsza on nawet tak nie myśli – realizuje tylko linię partii. To przerażające, jak daleko zabrnęła władza!

Spirala nienawiści ma to do siebie, że prowadzi do tragedii. Morderstwo Pawła Adamowicza może nie być jedynym. Dlatego tak ważne jest, abyśmy odrzucili tą nienawiść i strach, który narzuca układ. Bo ci ludzie celowo i cynicznie grają na skrajnych emocjach, nie dlatego, że one są prawdziwe, tylko dlatego, że przez to osiągną swój cel.

 

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa
Gość
Ewa

Zarówno PiS jak i Kościół Katolicki, rządzący dzis Polska, walczą o przetrwanie. Leczą się w rządowych klinikach, nie czekając 3 miesięcy w kolejce do specjalisty. Dzieci posyłają do prywatnych szkól. Wypłacają sobie miesięczne pensje conajmniej 10 wyższe niż średnia krajowa. Jednoczeście napuszczają naród na lekarzy i nauczycieli, artystów i pielęgniarki, sugerując że powinni oni pracować dla idei. Niewykształcona, zacofana,polska część elektoratu chwyta absurdalne hasła i datki, które wpędzają nasze Państwo w długi. Widocznie ten kraj musi przez to przejść aby za 50 lat nabyć jakąś świadomośc społeczną kosztem kryzysu, w jaki wciąga nas PiS i Kler,