
W poszukiwaniu pieniędzy.
PiS planuje wprowadzić obowiązkową licencję na sprzedaż papierosów – alarmuje portal Bezprawnik. – Może ugodzić zwłaszcza w mniejszych sprzedawców. Koszt uzyskania licencji mogą jednak pośrednio ponieść także konsumenci – i to niekoniecznie palacze – podkreślają dziennikarze.
Chcesz czytać więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. |
Reklamy
Licencja ma być kopią koncesji na sprzedaż alkoholu. I również będzie wiązać się z uiszczenie odpowiedniej opłaty. Nowe regulacje przygotował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.
PiS liczy, że licencja przyniesie dodatkowe 53 mln złotych do budżetu.
Źródło: Bezprawnik