Z wykształcenia jest lekarzem. W czasie Światowych Dni Młodzieży w Polsce przywdział lekarski fartuch i jako doktor – wolontariusz pracował na dyżurach medycznych. Nic więc dziwnego, że dla Władysława- Kosiniaka-Kamysza, sprawy ochrony zdrowia są szczególnie ważne. We wczorajszym programie telewizyjnym lider ludowców bardzo ostro ocenił sytuację w służbie zdrowia w naszym kraju. Trzeba zmienić władzę w Polsce, żeby zapewnić pacjentom poczucie bezpieczeństwa.

“Służba zdrowia jest w tragicznej sytuacji. Spotykam się z naszymi rodakami w wielu miejscach. Na wszystkich spotkaniach pojawia się temat służby zdrowia. To sfera, którą rządzący całkowicie zaniedbali. Należy zwiększyć nakłady na służbę zdrowia, usprawnić nostryfikację dyplomów lekarskich oraz sprawić, aby szpitale były zarządzane przez jedną instytucję. Rząd kompletnie nie radzi sobie z problemami w zakresie służby zdrowia” – mówił Kosiniak-Kamysz.

Reklamy

Trzeba zmienić władzę w Polsce, żeby pacjentom przywrócić elementarne poczucie bezpieczeństwa – oceniał lider ludowców. Służba zdrowia zajmuje ważne miejsce w programie PSL – Koalicji Polskiej.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułKomisja Europejska miażdży program PiS. Czyste powietrze to fikcja, nie będzie wymiany pieców
Następny artykułMarszałek z PiS ujawnił największą tajemnicę partii. Wejście programu Kaczyńskiego oznacza gigantyczne podwyżki i kryzys!