Po wyborach czeka nas podwyżka VAT do 25% i drożyzna? Kaczyński może wzorować się na Orbanie

O tym nie dowiecie się z TVP. Sytuacja polskiego budżetu jest bardzo trudna. Dlatego w najbliższej przyszłości możemy się spodziewać podwyżki podatku VAT. Podatek ten jest głównym źródłem przychodu budżetu państwa. PiS nie tylko nie ograniczył wydatków państwa, ale ciągle je zwiększa a żeby to sfinansować, będzie musiał podnosić podatki.

PiS w 2015 roku podniósł VAT do 23%. Podatek ten przez wiele lat wynosił 22%, później był tymczasowo podniesiony do 23% a w 2016 roku miał zostać obniżony. Jednak PiS uchwalił podwyższenie do 23%. Podatek ten uderza w nas, konsumentów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W serwisie Reddit opublikowano europejską mapę VAT. Wynika z niej, że podatek u nas i tak jest wyższy niż w większości krajów europejskich. Ale skoro Kaczyński lub mówić o Orbanie, to nic nie stoi na przeszkodzie by po wyborach, o ile społeczeństwo zagłosuje na PiS, podatek VAT podnieść do 25%. Na Węgrzech wynosi… 27%.

źródło: Reddit