Tajny plan Schetyny.

Grzegorz Schetyna przeprowadzi kontrolowany przewrót w Platformie Obywatelskiej. Nowym szefem Platformy z jego namaszczenia ma być Małgorzata Kidawa-Błońska.

Reklamy

O tym, że Schetyna musi odejść w Platformie mówi się coraz głośniej od chwili ogłoszenia przegranej w wyborach. Publiczne rozliczenie Schetyny zapowiedzieli już m.in Joanna Mucha i Borys Budka.

– Uważam, że z lepszą kampanią wyborczą, można było wygrać te wybory – stwierdziła. Mucha podkreśliła, że w maratonie ostatnich wyborów przegraną zakończył się zarówno start w szerokiej koalicji, jak i rozdrobnienie opozycji. – Trzeba wyciągnąć z tego wnioski – tłumaczyła Mucha w TVN 24.

Tuż po niej Borys Budka w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” zapowiedział, że stanie do walki o przywództwo: – Jestem zwolennikiem, żeby bardzo szybko przeprowadzić wybory w partii. Docierają do mnie liczne głosy, że w Platformie czas na to, żeby osoby mojego pokolenia przejęły kierownictwo w partii – mówił „Wyborczej” dodając, że „bardzo liczy się z tymi opiniami”.

Przewidując, że może przegrać głosowanie Schetyna chce przeprowadzić pozorną zmianę doprowadzając do wyboru Kidawy-Błońskiej na szefa Platformy, określanej w mediach „paprotką Schetyny” (czyli osobą od niego kompletnie zależną).

Poprzedni artykułPrezydent Poznania ostro o Dudzie. “Ośmieszony, skompromitowany”
Następny artykułPróbowali sfałszować wybory przy pomocy kandydata widmo?