Masło, mięso, warzywa, owoce – wszystko drożeje prawie z dnia na dzień. Ale drożeje gównie w Polsce, jakoś w innych krajach nie obserwuje się tego typu zjawisk. To między innymi efekt nieodpowiedzialnej polityki socjalistów z rządu PiS, którzy rozdając pieniądze  i destabilizując prawo, doprowadzili do załamania inwestycje, przyspieszyli exodus firm z Polski oraz napędzili emigrację.

Główną przyczyną wzrostu cen są rosnące koszty pracy, wysokie podatki oraz inflacja, która będzie w Polsce najwyższa w całej Unii Europejskiej. Utrata wartości pieniądza najbardziej uderza w kilka milionów osób o najniższych dochodach. Ich pieniądze, na przykład z pisowskiego programu socjalnego czyli 500 złotych, z dnia na dzień są warte coraz mniej. Tak się kończy socjalistyczne rozdawnictwo – bardzo szkodliwe dla gospodarki.

Reklamy

Wartość pieniądze bierze się z pracy a nie z rozdawania czy drukowania w NBP. Rośnie więc ilość osób ubogich, podobnie jak rośnie niezadowolenie społeczne z działań ekonomicznego ignoranta jakim jest Kaczyński.

źródło: Money.pl

 

Poprzedni artykułZatrzymany za przekręty VAT urzędnik napisał z Banasiem rozdział książki naukowej.
Następny artykuł19,3 miliarda złotych. Tyle oszczędności Polaków zabierze PiS, by ratować się przed bankructwem