Szef ABW do dymisji. Trzęsienie ziemi w PiS w związku z aferą Banasia

Jarosławowi Kaczyńskiemu nie udało się przykryć afery Banasia. Konsekwencje jej ujawnienia mają teraz dotknąć szefa ABW, Piotra Pogonowskiego. Jego dymisja jest przesądzona – donosi dzisiejsza Rzeczpospolita. Lista grzechów Pogonowskiego to bardzo długie zestawienie spraw, z którymi służby mające chronić państwo sobie nie poradziły – piszą dziennikarze.

Chodzi między innymi o certyfikat dostępu do informacji tajnych, brak ostrzeżenia polityków przed niejasnościami, związanymi z kamienicą Banasia oraz brak działania w sprawie mafii VAT, która pojawiła się w Ministerstwie Finansów po tym, jak PiS wygrał wybory.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Działania Kaczyńskiego w tej sprawie są jednak mocno spóźnione a jego partia straciła całkowicie wizerunek, który próbowała budować od lat. Walka z układami zamieniła się w walkę wewnętrzne a rozliczenia nie dotyczą polityków opozycji, tylko własnych, bardzo zaufanych ludzi. Banaś i Pogonowski należeli przecież do wewnętrznego kręgu ludzi osób władzy.

źródło: Rzeczpospolita