Zamieszki po śmierci.

W Koninie doszło do zamieszek przed komendą Policji. W stronę policjantów poleciały kamienie i butelki. Krzyczano: „Mordercy! Mordercy!”.

W odpowiedzi funkcjonariusze utworzyli kordon i zaczęli strzelać w powietrze. W zamieszkach po stronie protestujących udział bierze kilkadziesiąt osób.

Reklamy

– Wszystkich nas nie zabiją. (…) Chcemy komendanta! Nie ma komendanta, to idziemy na komendę! Mamy prawo tam wejść – krzyczano pod komendą.

Powodem zamieszek jest zastrzelenie 21-letniego Adama przez policjanta. Według wersji Policji funkcjonariusz oddał strzał, gdy Adam zaczął uciekać przed próbą wylegitymowania.

Szybko okazało się, że dziura wlotowa jest jednak z przodu, a nie w plecach zabitego. Wkrótce pojawiła się plotka o nożyczkach, którymi chłopak miał rzekomo zaatakować uzbrojonego funkcjonariusza oraz o woreczku z „białym proszkiem”.

Rzecznik policji w Koninie tłumaczył w niedziele wieczorem, że doszło do znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. Rannych zostało dwóch policjantów.

Nadzorujący policję minister Mariusz Kamiński od zabójstwa 21-latka nie podjął działań.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułMorawiecki pisał o poważnym traktowaniu elektromobilności a polska spółka, która się tym zajmuje prosi Polaków o pieniądze
Następny artykułPowstanie „Partia Szydło”? Europosłowie, zdymisjonowani ministrowie i współpracownicy byłej premier nie wybaczyli Kaczyńskiemu i Morawieckiemu