32 tysiące złotych miesięcznie to zarobki sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Spora kasa, której większość z Polaków nigdy nie będzie widzieć. Niż więc dziwnego, że sędziowie mianowani przez PiS uchwalili kuriozalne oświadczenie o tym, że są wybrani legalnie. W opinii większości prawników w Polsce – nie są. Ich wybór oceni dopiero Sąd Najwyższy, co jest możliwe po wyroku TSUE.

Gigantyczne zarobki to nie wszystko. Pisowskim Sędziom przysługuję sowite odprawy a do tego duża emerytura. Wszystko z naszych pieniędzy, z podatków.

O to wam chodziło, sędziowie? Że chcecie nadal dostawać owe 32 tysiące złotych? Więcej niż większość Polaków? Marzy wam się luksusowe i łatwe życie na koszt podatników? Nie ma na to zgody społeczeństwa. Was tam w ogóle nie powinno być a wynagrodzenia muszą być powiązane z sytuacją kraju tak, abyście w każdej decyzji kierowali się nie swoją pensją a dobrem Polski.

Reklamy

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułAle kompromitacja, ministrze środowiska, czas podać się do dymisji! Państwowy urząd oskarżył bobry o zanieczyszczenie rzeki
Następny artykułTo jest państwo z papieru toaletowego? Funkcjonariusz SOP przypadkiem złapany na zażywaniu kokainy