Ogromny sukces i wielka szansa dla Polski. Donald Tusk szefem największej partii w Europie

Donald Tusk został szefem największej europejskiej partii EPP. To wielki sukces samego Donalda Tuska, ale też sukces Polski i wielka szansa dla naszego kraju. O ile Kaczyński i jego świta nie będą przeszkadzać, szefostwo EPP oznacza możliwość znaczącego wzmocnienia roli naszego kraju w Europie.

Donald Tusk zdecydowanie wyrasta ponad polską politykę. Niewiele jest takich postaci, które mogą równać się z nim doświadczeniem i osiągnięciami. Wśród polityków młodszego pokolenia za taką osobę uchodzi Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu w krótkim czasie udało się odbudować ruch ludowy i go upowszechnić. Jest kilku wybitnych polityków w PO, ma kilka bardzo sprawnych osób Lewica i Konfederacja.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tylko PiS, jako partia zaściankowa, nie potrafi pochwalić się wybitnymi postaciami. Kaczyński nie zna się na polityce międzynarodowej i jej nie rozumie, kolejni ministrowie spraw zagranicznych okazywali się dyletantami na miarę San Escobar a europosłowie zajmują się raczej polityką krajową.

Na Donalda Tuska głosowało 93% delegatów na zjazd EPP. Gratulujemy!