Wpadka Dudy. “Szczuje ludzi na sędziów własnego kraju”?

W jakich krajach, oprócz państwa PIS,  jest prezydent, który szczuje ludzi na sędziów własnego kraju? – pyta profesor Leszek Balcerowicz, komentując słowa prezydenta Dudy. “Jakżeż ludzie mają przestrzegać prawa, jeśli sędziowie prawa nie przestrzegają” wypowiedziane na jednym ze spotkań w ramach kampanii wyborczej.

“Prezydent Duda wie, że takie słowa może skierować tylko do ludzi, którzy nie orientują się co dzieje się w kraju, bo są jedynie odbiorcami TVPIS. Cynicznie i z wyrachowaniem traktuje ich jak “ciemny lud”. Nie odważyłby się tak mówić w środowisku ludzi krytycznych wobec niego.” – skomentowała to jeden a z internautek.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Takie słowa w ustach dostojnika państwowego, który łamie konstytucję, to demoralizowanie społeczeństwa, przekroczenie wszystkich zasad. Upadek” – dodała inna osoba.

“Duda anarchizuje państwo, podkopując autorytet wymiaru sprawiedliwości. Podważa zaufanie do instytucji państwa, niszcząc jego podstawy. Haniebna działalność, zasługująca na bezwzględne potępienie!” – skomentował to kolejny internauta.

źródło: Twitter