[Counter-Box id="1"]

Są konsekwencje PiSowskiego zarządzania państwem. Sąd w Olsztynie, rozpatrujący jedną ze spraw, zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Chodzi o to, że sprawa dotyczy jednej z powołanych osób i trzeba ustalić, czy powołanie odbyło się prawidłowo.

Sąd wyznaczył 7 dni na dostarczenie list a w przypadku braku ujawnienia nałoży na Kancelarię Senatu grzywnę. Później może eskalować środki dyscyplinujące.

Reklamy

PiS do tej pory nie przedstawił list poparcia co jest wprost złamaniem wyroku NSA, który nakazał ich ujawnienie. To anarchia i bezprawie – komentują obserwatorzy sceny politycznej oraz prawnicy. Lekceważenie wyroków sądowych doprowadziło już Polskę do upadku za czasów szalecheckich.

Jeśli okaże się, że listy poparcia do KRS są niepełne lub ich nie ma, to runie cały system powołanych przez PiS sędziów.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułWładysław Bartoszewski potwierdza wersję opozycje: głosowanie w Sejmie się odbyło prawidłowo, jego anulowanie to bezprawie
Następny artykułZa czasów PiS jest coraz gorzej. Gigantyczna awaria na Poczcie Polskiej uniemożliwiła pracę adwokatom i sądom.