Sensacja! Sąd w Olsztynie nakazał Kancelarii Sejmu ujawnienie list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Jak nie to grzywna

Są konsekwencje PiSowskiego zarządzania państwem. Sąd w Olsztynie, rozpatrujący jedną ze spraw, zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Chodzi o to, że sprawa dotyczy jednej z powołanych osób i trzeba ustalić, czy powołanie odbyło się prawidłowo.

Sąd wyznaczył 7 dni na dostarczenie list a w przypadku braku ujawnienia nałoży na Kancelarię Senatu grzywnę. Później może eskalować środki dyscyplinujące.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


PiS do tej pory nie przedstawił list poparcia co jest wprost złamaniem wyroku NSA, który nakazał ich ujawnienie. To anarchia i bezprawie – komentują obserwatorzy sceny politycznej oraz prawnicy. Lekceważenie wyroków sądowych doprowadziło już Polskę do upadku za czasów szalecheckich.

Jeśli okaże się, że listy poparcia do KRS są niepełne lub ich nie ma, to runie cały system powołanych przez PiS sędziów.

źródło: Twitter