To już anarchia! Minister sprawiedliwości zapowiada, że Kancelaria Sejmu nie wykona nakazu sądu.

Wiceminister Michał Wójcik najwidoczniej nie przejmuje się obowiązującym w Polsce prawem. Pomimo tego, że sąd w Olsztynie nakazał ujawnić listy poparcia KRS, by zbadać, czy sędzia, którego dotyczy sprawa, został powołany legalnie, minister twierdzi, że Kancelaria Sejmu zignoruje ten nakaz. A to już anarchia.

Mamy do czynienia z sytuacją, w której w Polsce władza nie wykonuje prawomocnych wyroków sądów – wyrok NSA w sprawie ujawnienia list poparcia był ostateczny i nie podlega żadnemu trybowi odwoławczemu. Teraz Wójcik utrwala ten stan anarchii i ponosi za to bezpośrednią odpowiedzialność, nie tylko polityczną.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W głowie się nie mieści, do czego doprowadził Polskę PiS. Partia ta nie potrafi najwyraźniej sprawować władzy w sposób zgodny z przepisami, bo to co się dzieje ze sprawą list poparcia KRS powoduje rozpad systemu prawnego w Polsce. Takiej sytuacji jeszcze nie mieliśmy.

Powtórzmy raz jeszcze – minister rządu PiS zapowiada, że nakaz sądu nie zostanie wykonany. I to nie jest byle jaki minister, ale… wiceminister sprawiedliwości. Chyba trzeba będzie zmienić nazwę w tym resorcie.

źródło: TVN24 / Kawa na ławę / Twitter