Jachira miażdży rząd Morawieckiego. Kiedy przesiądziecie się do pociągów i zostawicie limuzyny?

Klaudia Jachira to jedna z bardziej aktywnych posłanek w obecnej kadencji parlamentu. W czasie dyskusji na temat programu rozwoju kolejnictwa w Polsce nie zostawiła suchej nitki na rządzie Morawieckiego. Kiedy premier przekonywał o konieczności zwiększenia wydatków, ona pytała o limuzyny i zachęcała rząd, żeby w końcu przesiadł się do pociągów.

„Trwa debata dotycząca rządowego projektu o zmianie ustawy transp. kolejowym. Zapytałam rządzących,kiedy przesiądą się z państwowych,drogich limuzyn na transport zbiorowy?Może będzie wtedy mniej kolizji z udziałem rządzących i lepiej będą potrafili zrozumieć, co nie działa w kolei?” – napisała posłanka.

Reklamy

W Polsce rozwój kolei jest dużo wolniejszy, niż powinien być. Jedną z przyczyn problemów jest fatalne działanie spółki odpowiedzialnej za rozwój infrastruktury. Tory są bowiem własnością PKP PLK, co powoduje, że to ta firma może w zasadzie dowolnie kreować sytuację z połączeniami w Polsce.

A rząd rozbił już tyle limuzyn, że za stracone pieniądze ministrowie mogliby cztery lata jeździć pociągami najwyższą klasą…

źródło: Twitter