Szokująca afera z Marianem Banasiem – odsłona kolejna. Po serii prób przykrycia afery przez PiS sprawa wraca, ponieważ posłowie Lewicy przygotowali wniosek, aby postawić go przed Trybunałem Stanu. Teraz muszą jeszcze znaleźć posłów, którzy podpiszą ten dokument. Do złożenia wniosku potrzebne jest 30 osób. Rozmowy trwają.

Tymczasem coraz większa nerwowość panuje w klubie PiS. Posłowie i senatorowie mają dość sprawy Banasia, ponieważ na każdym spotkaniu z wyborcami słyszą nieprzyjemne pytania a partyjna góra nie pomaga w rozwiązaniu problemu. Wielu parlamentarzystów jest zwyczajnie niezadowolonych ze sposobu, w jaki partia ucieka od problemu Banasia i uważa, że trzeba się tym zająć w pierwszej kolejności.

W partii wodzowskiej, jaką jest PiS, głosy indywidualne są niemile widziane, jednak coraz głośniej je słychać. Konflikt w tej partii jest kwestią czasu – oceniają komentatorzy.

Reklamy

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułKonfederacja nie poparła ustawy represyjnej. Przeciwko PiS głosował nawet poseł Mniejszości Niemieckiej
Następny artykułMężczyzna uderzony przez dolnośląskiego barona PiS zmarł. Prokurator, która umorzyła śledztwo usłyszy zarzuty korupcyjne