Średni czas oczekiwania na pojedyncze gwarantowane świadczenia zdrowotne w Polsce wynosił w VI/VII 2019 – 4,3 miesiąca (ponad 17 tygodni) i był dłuższy aż 1,3 miesiąca niż w X/XI 2015 (wtedy wynosił 3 m-ce) – napisała Alicja Defratyka.
To nie koniec złych wiadomości. Zaczyna brakować lekarzy i pielęgniarek – ludzie masowo odchodzą z pracy, wyjeżdżają za granicę lub podejmują pracę w prywatnej służbie zdrowia. Na naszych oczach państwowy system opieki zdrowotnej upada.
Reklamy
Chcesz czytać więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. |
Dane i wykres z Barometru Fundacji Watch Health Care.
źródło: Twitter
Średni czas oczekiwania na pojedyncze gwarantowane świadczenia zdrowotne w Polsce wynosił w VI/VII 2019 – 4,3 miesiąca (ponad 17 tygodni) i był dłuższy aż 1,3 miesiąca niż w X/XI 2015 (wtedy wynosił 3 m-ce).
Dane i wykres z Barometru Fundacji Watch Health Care.#zdrowie #kolejki pic.twitter.com/yRpNoRcN65— Alicja Defratyka (@AlicjaDef) October 18, 2019