„W październiku 2019 r., trzy miesiące po odebraniu muzułmańskiemu Kaszmirowi autonomii i uwięzieniu opozycjonistów, rząd Indii wpuszcza tam pierwszą delegację. Zaprasza populistów, m. in. 6 europosłów PiS oraz działaczy AfD. Oto polityczni przyjaciele europosłów PiS” – napisał jeden z internautów.

Sprawa jest o tyle poważna, że AfD jest partią postrzeganą jako skrajnie nacjonalistyczna, a wiceszef AfD Alexander Gauland stwierdził, że Niemcy powinni być dumni z osiągnięć Wehrmachtu. Z kolei Kay Nerstheimer, członek AfD wybrany w 2016 do berlińskiej Izby Deputowanych opublikował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku link do filmu obwiniającego Polskę o wybuch II wojny światowej. Poparcie dla AfD oficjalnie wyraziła Erika Steinbach.

Reklamy

Björn Höcke, członek AfD określił pomnik ofiar Holocaustu w Berlinie jako hańbę. Elena Roon, kandydatka z ramienia AfD w Norymberdze, rozesłała do członków grupy sympatyków partii na Facebooku zdjęcie Hitlera podpisane „Adolf, proszę wróć! Niemcy potrzebują Cię!” i „Tęsknimy od 1945”…

 

Poprzedni artykułW maju zróbmy PISEXIT – apelują internauci
Następny artykułPiS chce aresztować Romana Giertycha. Działania nielegalnej Izby Dyscyplinarnej to tylko pretekst