Telewizja pisowska bezprawnie użyła utworu w ataku na sędziego. „W dniu 27 lutego 2020 roku na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” wykorzystano bez naszej zgody utwór „Kochać Inaczej”. Fragment piosenki zawierający słowa „a kiedy przyjdzie na Ciebie czas, a przyjdzie czas na Ciebie” został użyty jako ilustracja muzyczna do materiału o Sędzi Igorze Tuleyi” – czytamy w oświadczeni zespołu De Mono.

„Posłużenie się piosenką w takim kontekście, podobnie jak posłużenie się przez jednego z prowadzących program cytatem „lecz nagle możesz zacząć spadać w dół” w taki sposób, jakby to miało dotyczyć Sędziego Igora Tuleyi jest naganne i nie może mieć miejsca.

Reklamy

Jako współkompozytorzy mieliśmy zupełnie inne przesłanie tworząc utwór o miłości. Jakiekolwiek wykorzystywanie utworu do celów politycznych jest wbrew naszej woli.

Takie bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie i zaangażowanie w ocenę sytuacji Sędziego Tuleyi, a to nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną” – napisali artyści.

„Patologia tej władzy idzie w parze z bezczelnością i wielką butą ich aparatczyków. Strach pomyśleć do czego jeszcze się posuną. Ludziom tego pokroju życzę tylko tego, żeby stanęli po drugiej stronie i dotkliwie poczuli skutki swoich zachowań” – skomentował działa telewizji jeden z internautów.

źródło: Facebook

 

Poprzedni artykułPolki i Polacy stracili 850 miliardów dolarów? Co z reperacjami wojennymi, pośle Mularczyk?
Następny artykułPoszkodowani przez ustawę represyjną walczą o przywrócenie świadczeń.