My, tegoroczni maturzyści, zwracamy się o zajęcie jasnego stanowiska w sprawie terminu egzaminów maturalnych. Domagamy się ogłoszenia przez rząd jasnego stanowiska ws. terminów matur, biorąc pod uwagę niebezpieczeństwo związane z pandemią.

Wyrażamy ogromne zaniepokojenie brakiem konkretnych planów dotyczących przeprowadzenia egzaminów maturalnych. W sytuacji pandemii koronawirusa, która niewątpliwie odciska piętno na całym społeczeństwie, przystępowanie do matury byłoby narażeniem wielu uczniów i uczennic, a także nauczycieli i nauczycielek, członków komisji na ryzyko zakażenia. Ponadto, skutkami zamknięcia szkół są niewystarczające kontakty z nauczycielami, chaos spowodowany niską efektywnością zdalnych lekcji.

Reklamy

W porównaniu do poprzednich roczników, nasz nie ma takich samych możliwości przygotowania się do egzaminów, co może się przełożyć na ich wyniki. Zastrzegamy, że przekładanie matur nie byłoby dla nas komfortowym rozwiązaniem, jednakże mając na uwadze dobro młodzieży i wszystkich szkolnych społeczności, należy podjąć odpowiedzialne decyzje, które dotyczą setek tysięcy młodych ludzi.

Dajemy adresatom listu 7 dni na odpowiedź.

Autorzy listu:
Adam Kudyba
Maciej Wrabec
Karolina Zielińska

RUCH PROTESTUJĄCYCH MATURZYSTÓW

źródło: Nasza Demokracja

Poprzedni artykułKaczyński chce nas wysyłać do urn, tylko których?
Następny artykułW czasie kryzysu władza odwraca się od Polaków plecami. Szokujące nagranie z Morawieckim