Ruszyła karuzela nazwisk

Reklamy

Łukasz Szumowski zrezygnował z funkcji ministra zdrowia, ale plotki o jego dymisji pojawiały się nie od dziś. Już wcześniej spekulowano też, kto miałby go zastąpić w rządzie. Padały konkretne nazwiska.

W środku pandemii resort zdrowia zostaje bez kierownictwa. Kto więc przejmie ministerialny fotel po Łukaszu Szumowskim? Wśród potencjalnych kandydatów do zastąpienia ministra są:

Tomek Latos: ma wieloletnie doświadczenie, jako lekarz i polityk. I na pewno jest dobrze zorientowany w obszarze ochrony zdrowia. Latos jest posłem PiS od 2005 roku. Ukończył studia na Akademii Medycznej w Poznaniu. Specjalizował się w zakresie radiodiagnostyki. Co ciekawe, jest mistrzem międzynarodowym w brydżu sportowym.

Bolesław Piecha: dyżurny ekspert PiS od spraw zdrowotnych. Jest posłem, był wiceministrem zdrowia w latach 2005-2007. – W przeszłości Bolek nawet rekomendował kandydatów na ministra zdrowia w naszych rządach. Zna się na problemach w ochronie zdrowia jak mało kto.

Grzegorz Gielerak: to największa niespodzianka na liście potencjalnych kandydatów. Gen. Gielerak jest dyrektorem Wojskowego Instytutu Medycznego od 2007 roku. To on zajmuje się kolanem Jarosława Kaczyńskiego i nadzoruje jego leczenie, a wcześniej zajmował się Jadwigą Kaczyńską. Ma niemal status lekarza rodzinnego Kaczyńskich.

Źródło: natemat.pl

Poprzedni artykułTo nie koniec zmian w rządzie! Na liście jeszcze Piontkowski, Zagórski i Emilewicz?
Następny artykułInternauci ostro o odchodzącym Szumowskim: ile osób przez niego zmarło?