26 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSWspierająca PiS Telewizja Republika żądała pieniędzy od futrzarzy. W zamian miała zaprzestać...

Wspierająca PiS Telewizja Republika żądała pieniędzy od futrzarzy. W zamian miała zaprzestać publikacji szkalujących rolników

„Dobra zmiana” przychodzi po haracz

Reklamy

„Wspierająca rząd PiS Telewizja Republika żądała setek tysięcy złotych od przedstawicieli branży futrzarskiej w zamian za zaprzestanie publikacji szkalujących ich artykułów. Ujawniam dziś kolejny skandal w obozie rządzącym” – pisze na Facebooku dziennikarz śledczy, Leszek Szymowski.

Szczepan Wójcik ujawnił na Twitterze korespondencję z mediami Tomasza Sakiewicza. Sakiewicz zarzucał „lobby futrzarskiemu”, że próbowało go przekupić. Jednak jak wynika z ujawnionej korespondencji, to Telewizja Republika i „Gazeta Polska” składały oferty futrzarzom.

Telewizja Republika chciała zrealizować scenariusz „Hodowlana potęga” za bagatela 100 tys. zł. Materiał miałby być emitowany z powtórkami na antenie, a także zamieszczony na portalu i kanale YouTube. Warto podkreślić, że większość materiałów na youtubowym kanale Republiki nie przekracza nawet tysiąca odsłon.

Źródło: nczas.com, Twitter

Musisz o tym wiedzieć!