28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieRekonstrukcja rządu pokazuje ogromne obszary niekompetencji i zaniedbań

Rekonstrukcja rządu pokazuje ogromne obszary niekompetencji i zaniedbań

Likwidacja części ministerstw pokazuje, że nie zrealizowały one stawianych przed nimi celów. Jednak samo ich zlikwidowanie nie rozwiązuje problemu – w wielu miejscach mogło dojść do nieprawidłowości, które trzeba jak najszybciej wyjaśnić. Chodzi m.in. o ministerstwo cyfryzacji.

Likwidacja ministerstw może być – w ocenie części komentatorów – próbą ukrycia przekrętów władzy i okazją do zniszczenia kompromitujących ją dokumentów.

Reklamy

Nowa władza, która obejmie rządy po Morawieckim, będzie musiała przeprowadzić wiele śledztw i audytów, które mogą ujawnić ogromną skalę zaniedbań, patologii oraz zwykłych przekrętów. Sytuacja jest wyjątkowa, bo rządzący próbują nawet uchwalić ustawę o swojej bezkarności. Czegoś takiego jeszcze nie było w historii tego kraju.

Kaczyński tak bardzo bo się odpowiedzialności, że chce uchwalić prawo, że jeśli nawet popełniono przestępstwo, to nie ma za to kary. Chce uniknąć odpowiedzialności. Ale to się nie uda. Całe to towarzystwo trzeba rozliczyć.

Zjednoczona przy korycie „prawica” powinna zostać rozliczona za wszystko do ostatniego grosza. I zapłacić za zaprzepaszczenie szans rozwoju kraju.

Musisz o tym wiedzieć!